Kettészakadt az ország: sokfelé már kifehéredett a táj, Budapesten megdőlt a szélrekord
A hétvégétől visszatérnek az éjszakai mínuszok is.
Valószínűtlen, hogy az állam átvegye a BKV-t – jelentette ki Tarlós István az m1 Ma reggel című műsorában szerdán. A főpolgármester arról is beszélt: az alkatrészbeszerzés leállása bizonyos fokú teljesítménycsökkenést okozhat.
Az ország nagyon nehéz helyzetben van, ezért teljesen valószínűtlen, hogy az állam átvegye a BKV-t – jelentette ki Tarlós István főpolgármester az m1 Ma reggel című műsorában szerdán. A városvezető megismételve korábbi kijelentését elmondta, ha változatlan feltételekkel, ilyen örökséggel és ilyen adottságokkal bárki átveszi a BKV-t, akkor „bennünk a legkészségesebb partnerre talál, hogy átadjuk, és megmutathassa valaki, hogy mit tud produkálni ilyen helyzetben”.
Tarlós István szerencsétlennek nevezte azt a feltételezést is, amely szerint polgári védelmi szolgálatra kötelezhetnék a buszsofőröket, illetve a járművek karbantartását végzőket. „Ez annyira idétlen feltételezés, hogy hangulatkeltésen kívül semmi másra nem jó” – mondta a főpolgármester.
A főpolgármester beszélt az alkatrészbeszerzés leállásáról is. Mint ismertette, a már évek óta lerobbant járművekből vesznek ki még használható alkatrészeket, és használják fel őket pótlásnak. Hangsúlyozta: ez bizonyos fokú teljesítménycsökkenést okozhat.
A kormánnyal kötendő megállapodás kapcsán elmondta, hogy a főváros javaslatai már a miniszterelnöknél vannak, ebben több lehetőséget foglaltak össze és számszerűsítettek. „Remélem, nem arról van szó, hogy azt a játékok játsszuk, amikor két autó szembemegy, melyik rántja el előbb a kormányt” – mondta a főpolgármester.
Tarlós szólt arról is: nem tud róla, hogy a BKV-nál probléma lehet a februári bérek kifizetésével. Atkári János pénzügyi tanácsadó távozásának hátteréről nem akart beszélni, a lapokban megjelenteket „merő találgatásnak, a fantázia szüleményének” nevezte. A Népszava szerdai számában írt arról, hogy a korábban Demszky Gábor főpolgármester gazdasági helyetteseként dolgozó Atkári János – akinek nevéhez fűződött a vezetőváltás utáni 2011-es fővárosi „válságköltségvetés”, valamint a még szigorúbb idei büdzsékoncepció is – váratlanul, 16 hónap után közös megegyezéssel, február elsejei hatállyal távozik a Városházáról.